Rekordowa seria zwycięstw w II lidze

Nie zawiodły licznie zgromadzonej łaskiej publiczności nasze siatkarki występujące w II lidze seniorek. Dziewczęta pokonały w hali dawnego “Elektryka” ekipę Ósemki Siedlce 3:2 i podtrzymały zwycięską passę.

Było to dwunaste w sezonie i szóste z rzędu zwycięstwo naszych zawodniczek. To rekord jeśli chodzi o historię występów Łaskovii w II lidze. Dotychczas najlepszym wynikiem łaskowianek było 5 wygranych z rzędu osiągniętych w sezonach 2011/2012 oraz 2015/2016.

Mimo zwycięstwa nasze siatkarki spadły na czwarte miejsce w tabeli, gdyż BAS Białystok zwyciężył w zaległym meczu z Krótką Mysiadło bez straty seta, dzięki czemu odrobił straty do Łaskovii. Powiększyliśmy natomiast przewagę nad Ósemką, z którą bezpośrednio rywalizujemy o awans do najlepszej czwórki rozgrywek. Aktualnie przewaga naszego zespołu nad ekipą z Siedlec wynosi 5 oczek, trzeba jednak pamiętać, że siedlczankom pozostały do rozegrania 3 mecze, a Łaskovię czekają jeszcze tylko 2 spotkania.

Łaskovia Łask – Ósemka Siedlce 3:2
25:27, 25:15, 20:25, 25:21, 15:13

Skład Łaskovii: Natalia Ślażyńska, Paulina Krześlak, Nina Chojnacka, Maja Malczewska, Linda Świątczak, Wiktoria Kubryn, Ada Filipowicz, Oliwia Kubryn, Dominika Skoneczna, Daria Kaczmarek i Karolina Rejmończyk.

Pozostałe wyniki 19. kolejki:

AZS AWF Warszawa – PMKS Nike Węgrów 3:0 (30:28, 25:16, 25:22)
ESPES Sparta Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (23:25, 11:25, 18:25)
LTS Legionovia Legionowo – UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:19, 25:11, 25:18)
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – AZS LSW Warszawa 3:0 (31:29, 25:20, 26:24)

Zaległy mecz 15. kolejki:

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – Krótka Mysiadło 3:0 (26:24, 25:23, 25:19)

W rozgrywkach II ligi czeka nas teraz przerwa, gdyż pora na decydujące rozstrzygnięcia w lidze wojewódzkiej juniorek!

Już w najbliższy piątek w Łasku rozpocznie się finał wojewódzki, który potrwa aż do niedzieli. Wszystkie mecze rozgrywane będą w hali MOS przy ul. Warszawskiej 13. W turnieju oprócz naszych siatkarek wezmą udział zespoły: ABiS SP 64 Budowlani Łódź, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź i Czwórka Aleksandrów Łódzki. 3 najlepsze drużyny uzyskają awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.