Relacja po 8 kolejce MALS

Energia i Kombajn odskoczyły rywalom

Już tylko trzy kolejki dzielą nas od ostatecznych rozstrzygnięć w Miejskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Po ośmiu seriach spotkań na prowadzeniu w dalszym ciągu Energia Pabianice i Kombajn, które odskoczyły rywalom już na sześć punktów i wiele wskazuje na to, że to między tymi dwiema drużynami rozstrzygnie się rywalizacja o złote medale.

Większość niedzielnych spotkań zakończyła się w trzech setach. Gładko zwyciężyli faworyci, wspomniany wyżej Kombajn pokonał Dziki, a Energia nie miała kłopotów w starciu z Wings.

Dość łatwo wygrały również Kodżirasy, które pokonały pabianickiego Floyda oraz Łaskovia, która mimo braku kilku zawodników poradziła sobie z WXMEDIA Kolumna.

Nieco bardziej zacięty był mecz pomiędzy GOKiS-em Zapolice i Łask-awcami, który 3:0 wygrały Zapolice, jednak przeciwnicy postawili im twarde warunki w każdym z setów przekraczając barierę 20 punktów.

Najwięcej emocji dostarczyło starcie zajmującego trzecie miejsce w tabeli Gryfa, który zmierzył się ze zduńskowolskim Ksiezyc.pl. Po dwóch setach zakończonych po grze na przewagi Księżyc prowadził 2:0. W trzeciej partii siatkarze ze Zduńskiej Woli mieli nawet okazję by zakończyć spotkanie, ale ostatecznie to Gryf zwyciężył 30:28. W secie czwartym również byliśmy świadkami gry punkt za punkt do samego końca. Ostatecznie Ksiezyc.pl wygrał 26:24 i 3:1 w całym spotkaniu.

W tabeli nie doszło do większych przetasowań. Mimo porażki Gryf utrzymał trzecie miejsce, ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad Kodżirasami i trzy nad Łaskovią. Ksiezyc.pl odskoczył na 3 punkty Wings i utrzymał przewagę nad GOKiS-em Zapolice. Bez zmian na pozycjach od 9. do 12.

Zawodniczki i zawodników czeka teraz tygodniowa przerwa w rozgrywkach, gdyż mecze 9. kolejki zostały przełożone na 1 maja. Na parkiet uczestnicy MALS powrócą 17 kwietnia.