Ruszyła druga edycja MALS. Debiutanci górą!

Ponad 100 zawodniczek i zawodników reprezentujących 14 zespołów wzięło udział w inauguracyjnej kolejce drugiej edycji Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Na starcie tegorocznych rozgrywek stanęły drużyny nie tylko z Łasku, ale także z Sieradza, Zduńskiej Woli, Pabianic, Zelowa czy Piątkowiska.

Już pierwsze spotkanie, w którym zmierzyli się brązowi medaliści z ubiegłego roku, siatkarze Gryfa i nowo powstały łaski zespół C2H5OH zakończyło się w 5 setach. Po trzech partiach Gryf przegrywał 1:2 i stracił szansę na komplet punktów. Doświadczonym siatkarzom udało się jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie C2H5OH gładko wygrało w tie-breaku.

Nie zawiodły natomiast Kodżirasy, którzy po pierwszym gładko przegranym secie z debiutantami w MALS – Volleyball Team Zelów – wygrali trzy kolejne odsłony i dopisali do swojego konta pierwsze trzy oczka.

Kolejni debiutanci – drużyna Lumileds z Pabianic – również zakończyli swój pierwszy mecz w lidze bez zdobyczy punktowych ulegając 1:3 zduńskowolanom reprezentującym Księżyc.pl.

Z dużo lepszej strony pokazali się natomiast siatkarze Juniora Piątkowisko, dla których niedzielny mecz z zespołem Wings również był pierwszym spotkaniem w łaskich rozgrywkach. Tylko w trzeciej partii drużynie reprezentującej 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pozostałe odsłony padły łupem ekipy z Piątkowiska.

Pierwszym liderem rozgrywek została drużyna z Zapolic, która w trzech setach pokonała zespół Kolumny, mimo tego że do meczu przystąpiła w zaledwie pięcioosobowym składzie.

Trzy punkty na swoim koncie zapisali również Łask-awcy, którzy pokonali ekipę „Bydlaki + Ona” (w ubiegłorocznej edycji występującą pod nazwą „Dziki”) 3:1. Szczególnie zacięta była trzecia partia spotkania, w której Bydlaki w końcówce miały kilka punktów przewagi, ale ostatecznie ulegli rywalom 24:26.

Na zakończenie pierwszej kolejki finaliści zeszłorocznych rozgrywek, drużyna Kombajnu nie dała rady Amatorowi Sieradz przegrywając 1:3. Sieradzanie, którzy po raz pierwszy startują w MALS ulegli przeciwnikom tylko w drugiej partii, a w trzeciej wygrali na przewagi. Dwie pozostałe odsłony – pierwszą i czwartą – zwyciężyli zdecydowanie.

Już dziś serdecznie zapraszamy na drugą kolejkę MALS, która odbędzie się w niedzielę, 5 lutego. Pierwsze mecze tradycyjnie o 9:00. Szczególnie ciekawie zapowiadają się starcia Kodżirasów z C2H5OH (początek o 12:00) oraz pojedynek ubiegłorocznych medalistów Gryfa i Kombajnu (ten mecz o 13:30).