Seniorzy rozpoczęli rozgrywki ligowe

W niedzielne popołudnie drużyna seniorska MULKS Łask podejmowała jednego z głównych kandydatów do awansu, zespół Jutrzenki Warta.

Zespół gości, wzmocniony zimą znanymi w okręgu zawodnikami, był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Nasz zespół przystąpił jednak do rywalizacji zmotywowany i z wiarą na wywalczenie cennych punktów, które pomogą utrzymać zespół w lidze okręgowej.

Warunki gry były trudne, boisko po zimie było grząskie co nie ułatwiało obu zespołom gry w piłkę. Nasz zespół podjął walkę z faworytem. Pierwsza połowa była wyrównana. Pierwszego gola zdobyli goście. Sędzia podyktował rzut karny, którego rywale zamienili na gola. W następnej fazie gry nasz zespół śmielej zaatakował bramkę rywali, czego efektem była bramka Dominik Brajtenbacha, zdobyta po strzale z dystansu. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.

Po przerwie rywale ruszyli zdecydowanie do przodu spychając nasz zespół do defensywy. Gola jednak zdobyli po dalekim wykopie bramkarza. Napastnik Jutrzenki opanował długie podanie przez całe boisku, poradził sobie z dwójką obrońców i uderzeniem z powietrza pod porzeczkę zdobył gola.

Kolejny gol padł po przechwycie Jutrzenki w środkowej strefie boiska i szybkim zagraniu do boku. Skrzydłowy rywali wygrał pojedynek 1 na 1 z naszym obrońcą i strzałem w dalszy róg bramki podwyższył wynik spotkania.

Po podwyższeniu wyniku rywale cofnęli się na swoją połowę, czekali na błędy naszego zespołu i kontratakowali. Nasi zawodnicy próbowali zagrażać bramce Jutrzenki. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry po zamieszaniu pod bramką rywali, sędzia podyktował kolejna „jedenastkę” w tym spotkaniu, po rzekomym zagraniu ręką przez rywali. Rzut karny wykorzystał pewnym uderzeniem w prawy dolny róg bramki Dominik Gromada.

Po kontaktowym trafieniu gra stała się chaotyczna i nie potrafiliśmy stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji bramkowej. Z przebiegu spotkaniu „Juve” wygrało zasłużenie, będąc zespołem piłkarsko lepszym.

W następnych kolejkach nasz zespół czekają bardzo ważne spotkania z drużynami z dolnej części tabeli, z którymi będzie trzeba zdobyć punkty. Walczymy!

Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom na dzisiejszym spotkaniu. Wspierajcie nasz zespół, a na pewno będzie dobrze.

Źródło: MULKS Łask