Siódma kolejka MALS pod znakiem przełożonych spotkań

Tylko trzy z zaplanowanych siedmiu meczów siódmej kolejki Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki udało się w minioną niedzielę rozegrać uczestnikom rozgrywek. Trzy spotkania zostały przełożone na inny termin, natomiast starcie Kombajnu z Łask-awcami odbyło się awansem. Dodatkowo – również awansem – rozegrano spotkanie Volleyball Team Zelów z Lumileds.

O 9:00 na parkiet wybiegli siatkarze Gryfa i Zapolic. Pierwszą partię zapoliczanie rozpoczęli w pięcioosobowym składzie, co skrzętnie wykorzystali łaskowianie wygrywając 25:14. Po uzupełnieniu szeregów Zapolice zaczęły spisywać się znacznie lepiej i wygrały kolejne dwie odsłony. Set czwarty dla Gryfa i o tym kto zapisze na swoim koncie dwa punkty w ligowej tabeli zadecydował tie-break. Decydująca odsłona była bardzo wyrównana, ale wojnę nerwów lepiej wytrzymały Zapolice wygrywając 15:12 i w całym spotkaniu 3:2.

Sporo emocji dostarczyło starcie Bydlaków i C2H5OH. Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli łaskowianie, którzy odskoczyli rywalom na kilka oczek, jednak końcówka należała do przeciwników, którzy dzięki dobrej grze blokiem i skutecznym kontratakom zwyciężyli 25:21. Podobnie było w partii drugiej, w której najpierw prowadzili siatkarze C2H5OH, ale w decydujących momentach seta stracili inicjatywę i było już 2:0. Zespół z Łasku podjął jeszcze walkę w secie trzecim wygrywając do 18, ale w czwartej partii gładkie zwycięstwo odniosła drużyna Bydlaków, który wygrał swój czwarty mecz w drugiej edycji MALS i zainkasował na swoim koncie 3 oczka.

Dość duży opór niepokonanej drużynie Juniora Piątkowisko stawili zawodnicy pabianickiego Lumileds. Po dwóch rozgrywanych na przewagi setach był remis 1:1. Dwie kolejne odsłony zakończyły się już zdecydowaną wygraną ekipy z Piątkowiska, która dzięki trzem punktom wróciła na fotel lidera.

Siatkarze Lumileds po kilku minutach odpoczynku wybiegli na kolejne starcie, rozgrywając awansem mecz dziewiątej kolejk z Volleyball Team Zelów. Pabianiczanie, którzy mieli już w nogach cztery rozegrane tego dnia partie tym razem gładko ulegli rywalom. Ekipa z Zelowa dzięki pewnej trzysetowej wygranej wskoczyła na czwartą pozycję w tabeli i odskoczyli na 2 oczka licznej grupie pościgowej.

Już w najbliższy weekend czeka nas podwójna dawka MALS-owych emocji, gdyż w sobotę i w niedzielę rozegrane zostaną 2 ligowe kolejki. Spotkania 8 serii rozpoczną się w sobotę od godziny 15:00. Mecze 9 kolejki tradycyjnie w niedziele od 9:00.