Sukces szczypiornistek z LO w Kolumnie

Szczypiornistki z LO Kolumna najlepsze w półfinale wojewódzkim. We wtorek, 29 listopada w Wieluniu odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady 2016/2017.

Pierwszy mecz rozpoczął się od starcia LO II Wieluń z LO Żeromski Sieradz. Po emocjonującej walce dziewczęta z Sieradza pokonały rywalki 5:1. Następnie do boju stanęły drużyny z LO I Wieluń oraz ZSR Lututów. Wielunianki bez problemu wygrały 10:0 awansując do gry o I miejsce w turnieju. W trzecim meczu nasze zawodniczki z LO Kolumna pokonały reprezentację LO Żeromski Sieradz 9:5, Po chwili przerwy przystąpiliśmy do spotkania z LO II Wieluń. Zdeterminowane wielunianki w meczu o wszystko - przy pomocy kibiców, sędziów wygrały tylko 10:7. Wobec porażki gospodyń z Wielunia w pierwszym meczu z Sieradzem tabela naszej grupy ukształtowała się następująco.

1. LO Kolumna -2 pkt; bramki 16:15
2. II LO Sieradz - 2 pkt bramki 10:10
3. II LO Wieluń - 2 pkt bramki 11:12

Po meczach grupowych rozpoczęły się spotkania o 3 i 1 miejsce. W małym finale LO Sieradz pokonało 8:2 ZSR Lututów. W meczu o I miejsce nasze dziewczęta maksymalnie skoncentrowane, fantastycznie grające w obronie i ataku błyskawicznie uzyskały kilkubramkową przewagę schodząc do przerwy z wynikiem 9:3. Komfortowa sytuacja pozwoliła kontrolować przebieg spotkania mimo kar nałożonych przez sędziów za opóźnianie gry, nieprzepisową obronę itp itd.(przeciwniczki w podobnych sytuacjach były traktowane bardzo łagodnie). W ostateczności wygraliśmy 14:8 z LO II Wieluń awansując do finałów wojewódzkich, które to odbędą się 6 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim. Drużyna z Kolumny grała w składzie: Patrycja Kirsz, Martyna Cybert, Joanna Wełna, Paulina Dereszczuk, Katarzyna Pęcina, Justyna Rudzka, Emilia Rykała, Oliwia Dregier, Natalia Adamkiewicz, Anna Urbańska, Katarzyna Hamera, Oliwia Banaszczyk. Opiekun zespołu - Jarosław Wełna