Sukces Wodnika Łask na Częstochowskich Spotkaniach Pływackich

W dniu 8 kwietnia 2017 r. w Częstochowie odbyły się Spotkania Pływackie pod Patronatem Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. 20 osobowa grupa zawodników Wodnika dzielnie walczyła o medale. Oprócz poprawionych rekordów życiowych zawodnicy przywieźli z Częstochowy 19 medali – 7 złotych 9 srebrnych i 3 brązowe. W rankingu medalowym Wodnik Łask zajął 3 miejsce. Za dwa najlepsze starty wg pkt. FINA Nikola Błażejewska zajęła 2 miejsce, Adrian Piekarz 4 i Martyna Jasińska 5.

srebro na 50 klasykiem

Sztafeta 4 x 100 m zmiennym dziewcząt w składzie: Martyna Jasińska, Nikola Błażejewska, Paulina Żyła i Wiktoria Dębkowska zajęła pierwsze miejsce otrzymując piękny puchar.
Sztafeta 4 x 100 zmiennym chłopców w składzie: Adam Berbelski, Adrian Piekarz, Kuba Lewandowski i Kuba Szczepański wywalczyła drugie miejsce.