Trzy pięciosetówki w 2. kolejce MALS

Za nami druga kolejka Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Podobnie jak przed tygodniem nie zabrakło sportowych emocji, a aż trzy z sześciu spotkań rozstrzygały się po tie-breakach.

O 9:00 rano na parkiet wybiegły Kodżirasy, naprzeciw których stanął Ksiezyc.pl oraz Dziki, które zmierzyły się z Floyd-em Pabianice. Oba spotkania były bardzo zacięte. Dziki, które przed tygodniem uległy WXMEDIA, mimo że prowadziły 2:1 w setach i 11:7 w piątej partii, tym razem same wyszły z poważnych tarapatów. Floyd miał w czwartym secie piłki meczowe, ale rywale wygrali tę odsłonę na przewagi, a w tie-breaku odrobili kilka punktów straty i w efekcie mogli cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach. Po meczu oba zespoły stanęły do pamiątkowego zdjęcia z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla poważnie chorego trenera Andrzeja Niemczyka.

Niemniej emocji było w drugim porannym spotkaniu. Pierwsze trzy sety w starciu Kodżirasów z zespołem Ksiezyc.pl ze Zduńskiej Woli kończyły się na przewagi, dopiero w czwartej partii, przy prowadzeniu Kodżirasów 2:1 w meczu, Ksiezyc.pl gładko zwyciężył 25:12. Tie-break należał jednak do łaskowian, którzy wygrali 15:13 i podobnie jak Dziki odnieśli pierwsze zwycięstwo w MALS.

Mniej zacięte były trzy kolejne spotkania, które zakończyły się po trzech setach. Problemów nie miał zarówno Gryf w starciu z Łaskovią jak i Energia Pabianice w pojedynku z GOKiS-em Zapolice. W meczu Łask-awców z Kombajnem zacięta była tylko partia trzecia, w której łaskowianie przegrali dopiero po grze na przewagi 25:27.

Ostatnim meczem drugiej kolejki było starcie WXMEDIA Kolumna z zespołem Wings, w którego barwach możemy oglądać żołnierzy z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Spotkanie obfitowało w wiele długich wymian i co warto zaznaczyć, toczyło się przy postawie fair play ze strony obu zespołów, których zawodnicy przyznawali się do błędów niewychwyconych przez sędziego. Ostatecznie po pięciosetowej walce Wings zwyciężyli w tie-breaku 15:13 i podobnie jak Dziki i Kodżirasy mogli się cieszyć ze swojego pierwszego zwycięstwa.