Upragnione zwycięstwo Łaskovii

Siatkarki Łaskovii przerwały passę 4 porażek i odniosły upragnione zwycięstwo w pierwszym meczu rundy rewanżowej grupy drugiej II ligi. Łaskowianki pokonały w wyjazdowym meczu Sokoła 43 AZS AWF Katowice 3:1.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły katowiczanki, które od początku premierowej odsłony osiągnęły kilkupunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększały. Nie pomagały przerwy brane przez trenera gości i po 20 minutach gry było 1:0 dla gospodyń.

Przyjezdne przebudziły się w drugiej partii. O pierwszy czas dla swojego zespołu trener Sokoła, Alan Polok poprosił przy stanie 6:9 dla Łaskovii, jednak po przerwie skuteczną kiwką popisała się Joanna Gruszka i było 6:10. Czteropunktowe prowadzenie utrzymywało się dzięki atakom Pauliny Czubak i Agaty Gwardeckiej. Kolejne dwa oczka zdobyte przez łaskowianki sprawiły, że drugi czas wykorzystał szkoleniowiec gospodyń. Drużyna gości nie zwalniała tempa i przy stanie 24:15 miała 10 piłek setowych. Katowiczanki obroniły co prawda 4 z nich, ale ostatecznie set zakończył się wygraną Łaskovii 25:19.

Początek partii trzeciej był bardzo wyrównany. Przy stanie 8:8 Angelika Mierzyńska zmieniła kapitan łaskiego zespołu Paulinę Czubak, która tego dnia zmagała się nie tylko z rywalkami, ale również z chorobą. Zmiana przyniosła dobre efekty, gdyż Angelika dokładnie przyjmowała i była skuteczna na siatce. Łaskovia odskoczyła gospodyniom na 5 punktów i mimo, że w końcówce Sokół odrobił część strat cała odsłona zakończyła się wygraną przyjezdnych 25:20.

Set czwarty przebiegał pod dyktando łaskowianek, które prowadziły praktycznie od samego początku i konsekwentnie powiększały przewagę nad gospodyniami, pewnie zwyciężając 25:17 i 3:1 w całym spotkaniu.

Dzięki wygranej podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego umocniły się na szóstej pozycji w tabeli i powiększyły przewagę nad siódmą Polonią Łaziska Górne do sześciu punktów.

W najbliższej serii spotkań Łaskovia w końcu wróci do własnej hali przy ulicy Berlinga, gdzie ostatnio grała niemal miesiąc temu. Rywalkami siatkarek z grodu nad Grabią będzie Zorza Wodzisław Śląski. Początek meczu w sobotę, 3 grudnia o godzinie 18:00. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – Łaskovia Łask 1:3
25:16, 19:25, 20:25, 17:25

Składy zespołów:

Sokół 43 AZS AWF: Kroplewska, Goździcka, Kondla, Rosadzińska, Pietroczuk, Piasecka, Gołda (libero) oraz Słomiany (libero), Wilczek, Lisowska

Łaskovia: Gruszka, Czubak, Gruszczyńska, Gwardecka, Daleszczyk, Stasiak, Pizon (libero) oraz Mierzyńska

Pozostałe wyniki 10. kolejki:

Polonia Łaziska Górne – Olimpia Jawor 0:3 (18:25, 14:25, 20:25)
Polonia Świdnica – Częstochowianka Częstochowa 2:3 (25:27, 26:24, 30:28, 19:25, 14:16)
Zorza Wodzisław Śląski – Sokół Radzionków 1:3 (26:24, 19:25, 14:25, 11:25)

Źródło: Łaskovia