W piątej kolejce MALS Łask zwyciężali faworyci

W minioną niedzielę rozegraliśmy piątą kolejkę Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Tym razem obyło się bez niespodzianek, a większość meczów kończyła się w trzech setach. Jedynie Kodżirasy do wygranej z Łaskovią potrzebowali aż pięciu partii. Mecz Kombajnu z GOKiS-em Zapolice na prośbę obu zespołów został przełożony na 20 marca.

Gładkie zwycięstwo nad żołnierzami z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, czyli zespołem Wings odniósł Gryf, który tym razem zaprezentował się na boisku w najsilniejszym składzie. Siatkarze w niebieskich strojach nie pozwolili przeciwnikom na zdobycie w żadnej z partii więcej niż 20 punktów i po niespełna godzinie gry mogli dopisać sobie 3 oczka w ligowej tabeli.

Nieco bardziej wyrównane było drugie poranne starcie pomiędzy WXMEDIA Kolumna a Energią Pabianice. Co prawda w pierwszym secie lider tabeli gładko zwyciężył 25:11, ale w dwóch kolejnych partiach zawodnicy z Kolumny postawili przeciwnikom trudniejsze warunki i ulegli pabianiczanom dopiero w końcówkach (25:21, 25:23). Niezwyciężona Energia utrzymała fotel lidera rozgrywek nie tracąc do tej pory nawet jednego seta.

Miłą niespodziankę sprawili wszystkim zgromadzonym na sali paniom Łask-awcy, którzy walczyli z Floyd-em Pabianice o pierwsze zwycięstwo w MALS. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet zawodnicy z łaskiego zespołu obdarowali kwiatami piękniejszą część widowni. Swoim fankom Łask-awcy sprawili prezent również na boisku zwyciężając 3:0 (25:20, 25:21, 25:17), dzięki czemu awansowali na 9. miejsce w tabeli.

W rozgrywanym równolegle meczu pomiędzy Kodżirasami i Łaskovią do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, jednak w poszczególnych setach oba zespoły odnosiły gładkie zwycięstwa. Ostatecznie lepsze okazały się Kodżirasy, dla których była to czwarta wygrana z rzędu w rozgrywkach MALS.

Punktami z Kodżirasami zrównał się zduńskowolski Ksiezyc.pl, który w trzech setach pokonał Dziki i wspólnie z młodymi łaskowianami plasuje się tuż za podium, na którym po piątej kolejce nie doszło do żadnych zmian.

Na naszym profilu na Facebooku trwa również zabawa w typowanie wyników poszczególnych meczów MALS. W bieżącej kolejce najwięcej punktów uzyskali: Kamil Wyruch (13 pkt), Wojciech Włodarczyk (10 pkt) i Łukasz Szremski (9 pkt).