Weekend w kratkę w wykonaniu kadetek Łaskovii

Za naszymi kadetkami prawdziwy maraton spotkań. Dziewczęta z rocznika 2000 i młodsze rozegrały w miniony weekend aż trzy mecze, w których odniosły jedno zwycięstwo.

W miniony piątek nasze siatkarki zmierzyły się we własnej hali z Czwórką II Aleksandrów Łódzki. Rywalki zwyciężyły w trzech setach, a łaskowiankom tylko w drugiej partii, w której w pewnym momencie na tablicy wyników widniał remis 20:20 udało nawiązać się walkę z zespołem gości.

Znacznie lepiej Łaskovia zaprezentowała się w sobotę w Łodzi, gdzie w hali MOSiR zmierzyła się z drugim zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego. Mecz co prawda lepiej rozpoczęły łodzianki, które prowadziły na początku pierwszego seta różnicą kilku punktów, ale w końcówce nasz zespół odrobił straty i zwyciężył 25:23. Set drugi i trzeci to już gładkie wygrane naszej drużyny 25:17 i 25:7.

Co udało się w sobotę, niestety nie udało się w niedzielę, kiedy to podjęliśmy łódzki zespół we własnej hali. Łodzianki zagrały znacznie lepiej niż dzień wcześniej, co przy słabszej postawie naszych siatkarek i bardzo dużej liczbie prostych, niewymuszonych błędów sprawiło, że tym razem to ŁKS zszedł z parkietu z wygraną. Szkoda zwłaszcza trzeciej partii, w której łaskowianki prowadziły już 22:20, by ostatecznie przegrać 22:25.

Kolejny mecz kadetek już w najbliższy piątek, kiedy to podejmiemy w hali przy ul. Berlinga UKS Ozorków. Początek spotkania o godz. 17:00.

W najbliższy weekend do gry wkroczą również nasze młodziczki, czyli dziewczęta z rocznika 2002 i młodsze. Łaskowianki rozpoczną udział w rozgrywkach wojewódzkich od turnieju eliminacyjnego w Rawie Mazowieckiej.