Wielki sukces Angeliki Szczepańskiej

Angelika Szczepańska - Mistrzyni Polski Kadetów i Awans do Kadry Narodowej Kadetów!

W miniony długi weekend (27-29.05.2016) grupa PROYAMA nie próżnowała. Bowiem udaliśmy się na Mistrzostwa Polski Kadetów Kick Light w Kickboxingu do Warszawy. Impreza zorganizowana została przez Polski Związek Kickboxingu. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, niełatwo było zdobyć miejsce punktowane.

PROYAMA reprezentowało pięcioro zawodników:

Alan Korpalski - kadet młodszy -42kg

Mateusz Zawiasa - kadet starszy -53kg

Patryk Markowski - kadet starszy -57kg

Angelika Szczepańska - kadetka starsza -60kg

Hubert Kudra - kadet starszy -69kg

Wszyscy stoczyli emocjonujące pojedynki, żaden z zawodników nie odpuszczał aż do końca walki. Na podium stanęły dwie osoby. Angelika definitywnie zakończyła swoje wygrane pojedynki, zawodniczki pokonała jeszcze przed czasem. Zdominowała swoją kategorię, a z maty schodziła z gromkimi brawami naszej ekipy oraz zaprzyjaźnionych klubów. Pojedynki Angeli obserwował Trener Kadry Narodowej Kadetów. Po wygranym finale powołał naszą Kadetkę do Reprezentacji Polski! A kolejny krok to Mistrzostwa Świata, Dublina w Irlandii! To ogromny sukces dla tak młodej, rozwijającej się zawodniczki. Drugi krążek zabrał ze sobą Patryk Markowski, który debiutując na tak wysokiej rangi zawodach, świetnie się spisał i wywalczył brąz. Jego wyrównany przeciwnik jak się okazało wygrał całą kategorię. Bardzo zadowoleni z sukcesu są nasi Trenerzy, Sensei Stanisław Kołodziejski oraz Sensei Dawid. Ciężkie treningi owocują w sukcesy.

Już w środę, 1 czerwca troje zawodników PROYAMA wyjeżdża do Włoch na Puchar Świata Rimmini 2016. Karolina Kubiak, reprezentantka seniorskiej Kadry Narodowej PZKB, Angelika Szczepańska oraz Hubert Kudra, reprezentanci Kadetów PZKB.

Źródło: Łaski Klub Sztuk Walki Oyama Karate