Wysoka wygrana orlików

18 września chłopcy z rocznika 2009 rozegrali zaległy mecz 1 kolejki ligowej z Diamentem Zduńska Wola. Przed spotkaniem miało miejsce wręczenie Pucharu oraz nagród rzeczowych dla drużyny za zwycięstwo w poprzednich rozgrywkach ligowych przez kierownika sieradzkiej delegatury Jana Łochowskiego. Zespół od początku pokazał, że nie przypadkowo zwyciężył w poprzednim rozgrywkach i po pierwszej części gry prowadził wysoko 6:0.

W drugich 15 minutach dołożył kolejne dwie bramki, a w części trzeciej nieliczonej aż 6. Ostatnia kwarta piłkarsko wyglądała dobrze, choć brakowało konkretu w akcjach ofensywnych, co wynikało głównie z gry chłopców na różnych, często nie „swoich” pozycjach. Przeciwnicy potrafili stworzyć sobie kilka okazji i strzelili honorowego gola. Nasz zespół nieco obniżył tempo gry i brakło szczególnie koncentracji przy wysokim wyniku, ale brawo dla rywali za walkę do ostatniej akcji meczu.

MULKS Łask 8:1 DIAMENT Zduńska Wola

To drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym. W miniony weekend doszło do małych derbów miasta. Nasz zespół grał z Funinio Kolumna i zwyciężył na wyjeździe pewnie 2:5, a wynik mógł być wyższy, ale brakowało skuteczności.

Źródło: Mulks Łask