Złoty medal łaskowianek w finale Wojewódzkiej Ligi Minisiatkówki

W minioną niedzielę w Łodzi został rozegrany turniej finałowy rozgrywek ligi minisiatkówki województwa łódzkiego. W hali MOSiR rywalizowało 8 najlepszych zespołów w kategorii czwórek (rocznik 2005), trójek (rocznik 2006) i 12 zespołów w kategorii dwójek (rocznik 2007). Drużyny do finału kwalifikowały się na podstawie wyników fazy zasadniczej, w której we wszystkich kategoriach na starcie stanęło niemal 170 zespołów.

W najliczniej obsadzonej kategorii dwójek, w której do rywalizacji przystąpiło niemal 100 zespołów w całym województwie bezkonkurencyjny w turnieju finałowym okazał się duet Łaskovii: Martyna Bulzacka i Martyna Michalak. Dziewczęta pokonały wszystkie rywalki bez straty seta, zwyciężając kolejno siatkarki reprezentujące: Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki, AS Skrę Bełchatów, Libero Pajęczno, Czwórkę Aleksandrów Łódzki, a w wielkim finale Lider Konstantynów Łódzki.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju dwójek z rąk ekstraklasowych zawodniczek reprezentujących łódzkie zespoły siatkarskie: Lucie Muhlsteinovej (ŁKS Commercecon) i Justyny Kędziory (Grot Budowlani), a także Pana Marka Kondraciuka, dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi i wieloletniego znakomitego redaktora “Dziennika Łódzkiego” otrzymała łaskowianka Martyna Bulzacka.

Niewiele zabrakło aby mecz finałowy był wewnętrzną rozgrywką łaskich duetów. Drugi zespół Łaskovii: Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska bez straty seta przeszedł fazę grupową i ćwierćfinał, w którym pokonał Volley 34 Łódź, a w półfinale prowadził 1:0 z Liderem Konstantynów Łódzki, ale ostatecznie przegrał to starcie po tie-breaku. W meczu o trzecie miejsce Ania i Karolina, również po tie-breaku, uległy Czwórce Aleksandrów Łódzki.

Finał ligi minisiatkówki województwa łódzkiego – dwójki

1. Łaskovia Łask I
  2. Lider Konstantynów Łódzki
  3. Czwórka Aleksandrów Łódzki
  4. Łaskovia Łask II

W turnieju finałowym w barwach Łaskovii rywalizował też nasz zespół w kategorii trójek. W tej kategorii na starcie rozgrywek stanęło w tym roku 45 zespołów, a do wielkiego finału dotarło 8 najlepszych spośród nich. Julia Majda, Paulina Hajdo i Kaja Junkiewicz w fazie grupowej zwyciężyły 2:0 PSP Lgota Wielka, uległy 0:2 UMKS-owi Tuszyn i 1:2 Siatce Zgierz. W meczu o awans do półfinału dziewczęta musiały uznać wyższość Lidera Konstantynów Łódzki, a następnie w starciach o miejsca V-VIII pokonały Siatkarza Wieluń i ponownie uległy Siatce Zgierz ostatecznie zajmując w turnieju finałowym VI miejsce.