Za nami eliminacje. Teraz wielki finał!

W miniony weekend rozegrane zostały ostatnie turnieje eliminacyjne Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej – Łask 2018. Uczestniczkom i uczestnikom dopisała pogoda i przy dopingu licznie zgromadzonych, aktywnie wypoczywających na “Zajączku” łaskowian siatkarki i siatkarze plażowi mogli walczyć o jak najwyższe miejsca i cenne punkty rankingowe.

W sobotę w III turnieju eliminacyjnym panów triumfowali Karol Kaczmarek i Szymon Karnkowski, którzy w meczu o I miejsce pokonali Dariusza Migdala i Dawida Szenroka. Trzecią lokatę zajęli Łukasz Szremski i Tomasz Mikuta po wygranej w spotkaniu o brąz z duetem Marcin Bogusławski i Bartosz Woźniak.

Niedziela tradycyjnie przeznaczona była na zmagania pań. Najlepsze okazały się Natalia Gruszczyńska i Paulina Czubak, którym wygrana nie przyszła jednak łatwo. Dziewczęta doznały porażki już w pierwszym spotkaniu i do finału musiały przedzierać się z prawej strony turniejowej drabinki. Po wygraniu aż 7 spotkań z rzędu, w ostatnim, finałowym pojedynku zrewanżowały się Martynie Witkowskiej i Karolinie Rogali za mecz pierwszej rundy i stanęły na najwyższym stopniu podium.

Brąz turnieju pań powędrował do Pauliny Sobolewskiej i Joanny Rejno, które pokonały Martę Raźniewską i Andżelikę Mierzyńską.

Przed nami turnieje finałowe pań (sobota, 25 sierpnia) i panów (niedziela, 26 sierpnia), do których właśnie ruszyły zapisy. Przypominamy o najważniejszych zasadach kwalifikacji do wielkiego finału:

• zapisy przyjmujemy mailowo (plazowka@laskovia.pl) lub SMS-owo (691056124),
  • w turnieju finałowym zagrać mogą tylko zawodniczki i zawodnicy, którzy wzięli udział przynajmniej w jednym turnieju ligi (damskim, męskim lub mikstów),
  • w turniejach finałowych udział bierze 16 najlepszych zgłoszonych par,
  • zgłoszenia do turnieju finałowego przyjmujemy do czwartku, 23 sierpnia, do godziny 18:00, do tego czasu o udziale w turnieju decyduje ilość zdobytych punktów rankingowych (w przypadku równej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń), po tym terminie o udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.